חדשות ומבזקים  

עבודות השימור בגן יעקב

17.03.2010

החל ביצוע עבודות השימור בגן יעקב על ידי חברת "אחוזות החוף"
עבודות השימור מבוצעות כחלק מפרויקט מתחם התרבות והן נחשבות לעבודת השימור הגדולה ביותר שנעשית כיום בעיר תל אביב-יפו

חברת "אחוזות החוף", חברת בת של עיריית תל-אביב-יפו, הודיעה כי בקרוב יסתיימו עבודות השימור בגן יעקב. עבודות השימור מתקיימות כחלק מפרויקט מתחם התרבות והן נחשבות לעבודות השימור הגדולות ביותר אשר מתבצעות כיום בעיר תל אביב-יפו ובמסגרתן בוצע תכנון מחדש ושיקומו של הגן הנחשב לאחת מפנינות החן של העיר. במסגרת עבודות השימור והפיתוח שתוכננו על ידי האדריכלית ליטל סמוק, שוחזרו ושופצו בין היתר הפרגולות ומבנה החנויות בשדרות תרס"ט, תוקנו וחוזקו עמודי הבטון,הותקנה תאורה חדשה והוסרו תוספות בנייה פולשניות.

גן יעקב, הנקרא על שם יעקב סוראסקי, תוכנן על ידי האדריכל יעקב רכטר בשיתוף הגנן העירוני, אברהם קרוון ונפתח בשנת 1965. הגן הניצב על גבעה, שנמצאה ליד בית הבימה לפני הקמת היכל התרבות, נבנה בשלושה מפלסים המחוברים ביניהם בגשרים על מנת לשמור על עצי השקמה העתיקים ובמטרה להגדיל את שטחו. כיום, על מנת להגן ולשמור על העצים, בוצעו עבודות לחיזוק השורשים והענפים, ונעשה שימוש בחומר מילוי מיוחד על מנת למלא את גזע העץ אשר נעשה חלול במהלך מאות השנים. בנוסף, התבצעו עבודות לחיזוק השורשים והענפים. עבודות אלו נערכו בליווי פרופ` בירן, אגרונום בכיר, מאוניברסיטת תל אביב.

לצורך רענון והשלמת מראה הגן, שוחזרו הערוגות המקוריות ובהן תישתל חלק מהצמחייה המקורית משנות ה-60, כולל צמח ה"וויסטיריה הסינית" בעלת אשכולות הפרחים הסגולים. בנוסף, בוצע חידוש השדרות שמסביב לגן, שינוי משמעותי אשר בא לאפשר מעבר חופשי להולכי רגל דרך הגן לשדרות חן ולשד` רוטשילד ובכך להפוך את הגן לחלק אינטגראלי מהיכל התרבות. כמו כן מבוצעת מעלית ציבורית שתאפשר ביקור של אנשים בעלי מוגבלויות בקומה העליונה של הגן. עבודות השימור מבוצעות על ידי בעלי מלאכה מהטובים בארץ ובשיטות חדשניות שיתנו לבטון ולטיח את המראה המקורי הייחודי שלא ניתן לראות כדוגמתו בימינו,

מנהל הפרויקט של חברת "אחוזות החוף", מר גדי רויטמן, מסר כי: "מדובר בפרויקט ייחודי הן בחינת הגודל והן מבחינת התרומה לתושבי העיר. השאיפה היא להפוך את הגן למקום פתוח ומזמין ופחות חבוי ונסתר מכפי שהוא היה במהלך שנים רבות. חברת `אחוזות החוף` מברכת על סיום הפרויקט ומקווה שתושבי העיר ייהנו מחידוש הגן".

להלן תמונות של גן יעקב לפני תחילת העבודות ובזמן ביצוע העבודות.


כל הזכויות שמורות © לחברת אחוזות החוף, גרשון שץ גגה 6 תל-אביב יפו, טלפון: 03-7610300 פקס: 03-7610333
האתר מספק מידע כללי בלבד ואין אחוזות החוף בע"מ מתחייבת בדבר נכונות המידע, העשוי להשתנות מעת לעת.
אין באמור באתר זה כדי לחייב את חברת אחוזות החוף בע"מ | תקנון האתר
בניית אתרים   Created by FREE BRUSH.NET


חזרה למעלה

חזרה למעלה